2018թ. նոյեմբերին Marriott International- ը հայտարարեց, որ հաքերները գողացել են Starwood հյուրանոցի մոտ 500 միլիոն հաճախորդների տվյալներ:
Հաքերները հասանելիություն էին ձեռք բերել դեպի Starwood համակարգ դեռևս 2014թ. կատարած հարձակման ժամանակ և 2016թ. Մարիոթի կողմից Starwood-ը ձեռք բերելուց հետո դեռևս մնացել էին համակարգում: Սակայն դեպքի բացահայտումը կատարված չէր մինչև 2018թվականը:
Գաղտնազերծված տեղեկատվությունը պարունակում էր անուններ, կոնտակտային և անձնագրային տվյալներ, Starwood- ի առանցքային հյուրերի հեռախոսահամարներ, ճանապարհորդական և անձնական այլ տեղեկություններ: Մարիոթը կարծում է, որ գողացել են ավելի քան 100 միլիոն հաճախորդի ֆինանսական ինֆորմացիա՝ կրեդիտ և դեբետային քարտերի համարներ, սակայն ընկերությանն անհայտ է՝ արդյոք հաքերները կարողացել են ապակոդավորել վարկային քարտի համարները:
Ըստ New York Times- ի՝ հաքերային հարձակումը ԱՄՆ քաղաքացիների տվյալների հավաքագրման մասով Չինաստանի Անվտանգության նախարարության խոշոր լրտեսական նախաձեռնության մաս էր: Եթե սա համապատասխանում է իրականությանը, ապա այս հարձակումը երկրի կառավարության կողմից կատարած ամենամեծամասշտաբ հաքերային հարձակումն է:

В ноябре 2018 года Marriott International объявили о хакерской краже данных примерно 500 млн. клиентов отеля Starwood. Киберпреступники получили доступ к системе Starwood ещё во время кибератаки, проведенной в 2014 году. В 2016 году после приобретения отеля Starwood Marriott International они по-прежнему оставались подключенными к системе. Как бы то ни было, о взломе ничего не было известно вплоть до 2018 года.
Рассекреченная информация включала в себя персональные сведения о постояльцах отеля, в том числе контактные и паспортные данные, номера телефонов, информацию о путешествиях и т.д. Marriott считает, что украдены были также и финансовые данные, к которым относятся номера кредитных и дебетных карт со сроком действия более чем 100 млн. клиентов. При этом компании не известно, удалось ли в итоге злоумышленникам расшифровать номера кредитных карт.
По данным New York Times взлом стал частью крупной шпионской акции китайского министерства госбезопасности по сбору данных о гражданах США. Если информация соответствует реальности, то эта была самая крупная утечка личных данных, инициированная государством.