Կիբեռանվտանգությունը արդի աշխարհի կարևորագույն հարցերից մեկն է, քանի որ աշխարհում լայն տարածում է գտել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառումը տարբեր տիպի հիմնախնդիրների լուծման համար: Դրան զուգահեռ աստիճանաբար աճում է կիբեռհարձակումների ենթարկվելու հավանականությունը։
Կիբերհանցագործությունների ռիսկը նվազեցնելու և անվտանգությունը բարձրացնելու համար կարող եք ձեռնարկել հետևյալ երեք պարզ քայլերը։
Տեղեկացրեք կազմակերպության բոլոր աշխատակիցներին սոցիալական ինժինիրինգի ռիսկերի մասին, ինչպիսիք են ֆիշինգային էլ. փոստերը և անհայտ ծագման հավելվածները։
Ներդրումներ կատարեք այն գործիքների մեջ, որոնք սահմանափակում են տեղեկատվության կորուստը, վերահսկում են ՝ երրորդ կողմի ռիսկերը և շարունակաբար ստուգում տվյալների ազդեցության ու արտահոսքի հարաբերակցությունը։
Ծախսերը նվազեցնելու համար օգտագործեք հատուկ մեխանիզմներ, օրինակ` վաճառողների գնահատման հարցաթերթիկներն ավտոմատ կերպով ուղարկելը`որպես կիբերանվտանգության ռիսկի գնահատման ընդհանուր ռազմավարության մաս:

Кибербезопасность - одна из важнейших проблем в современном мире, так как в мире широко распространено использование информационных технологий для решения различных типов проблем. В то же время вероятность подвергнуться кибератакам постепенно увеличивается.
Ниже пристовляем три простых шаг, которые вы можете предпринять, чтобы снизить риск киберпреступности и повысить безопасность.
Сообщите всем сотрудникам организации о рисках социальной инженерии, например о фишинговых письмах. электронные письма հավել вложения неизвестного происхождения.
Инвестируйте в инструменты, которые ограничивают потерю информации, контролируют риски третьих лиц и постоянно отслеживают влияние раскрытия и утечки данных.
Используйте специальные механизмы для снижения затрат, такие как автоматическая отправка опросных листов для оценки поставщиков в рамках общей стратегии оценки киберрисков.